Czy przy nerwicy mogą wystąpić bóle całego ciała?

Czy nerwica lekowa moze doprowadzic do bolesnych napiec calego ciala? Czasami bola mnie stopy, tak jakby rozciegno, jakby skurcze, bola mnie tez wtedy dlonie, ale cos na ksztalt wlasnie skurczy. Do tego czego mam napiete lydki i napiecia w okolicy klatki piersiowej. Czasami napiecia w okolicy podpotulicznej. Czy srtes jest w stanie tak wplynac na cialo. Od kilku miesiecy zyje w ciaglym stresie i takie rzeczy zaczely sie dziac.

Witam!
Takie sprawy są wynikiem stałego stresowego napięcia mięśni poprzecznie prążkowanych. Taki napięcie jest bezproduktywne, ale wyczerpuje mięśnie, co w efekcie powoduje "bóle wędrujące". Należy się skontaktować z psychiatrą, niech oceni Pani stan emocjonalny i zaproponuje wyjście. Moim zdaniem będzie potrzebna psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą być odpowiedzią Pani organizmu na przewlekający się stres.

Proszę zwolnić tempo, zatrzymać się i zadbać o regenerujący sen, aktywność fizyczną, suplementację i pozytywne podejście do siebie, Ludzi i Świata...

Wskazana konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna.

Jeśli miałaby Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani "rzucenia na luz"
irena.mielnik.madej@gmail.com