Czy przy przeziębieniu można chodzić na basen?

Dobry wieczór. Mam 18 lat. Od paru dni boli mnie gardło i mam katar. Ogólnie przeziębienie. Dzisiaj byłam na basenie i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam chociaż po basenie byłam ciepło ubrana, w czapce i autem. Robię to regularnie kilka razy w tygodniu. Moje pytanie to czy przy przeziębieniu można chodzić na basen? I czy ta chlorowana woda i jej temperatura może bardziej zaszkodzić?

Witam!
Podczas przeziębienia bardzo ważne jest "zwolnienie tempa", danie sobie kilka dni na zadziałanie mechanizmów obronnych organizmu. Nie sprzyjają temu nagłe zmiany temperatury, na jakie narażamy się podczas chodzenia na basen. Chlorowana woda nie ma tu wiekszego znaczenia.
Dodatkowo przy infekcjach odporność organizmu jest osłabiona, co może ułatwiać innym patogenom (bakteriom, grzybom) z którymi stykamy się na basenie atakowanie naszego organizmu.
Najlepiej na czas infekcji i kilka dni po wstrzymać się z chodzeniem na basen, jeśli to możliwe spędzić ten czas w domu z dobrą książką lub filmem, pić dużo płynów i dbać o dobre wietrzenie pokoju (wychodzić na czas wietrzenia).

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!