Czy przy skoku rozwojowym dziecko nie traci umiejętności społecznych?

Dzień dobry, Mój syn kończy jutro 14 tygodni. Od 5 dni nie uśmiecha się, nie patrzy na nas, wręcz ucieka wzrokiem przy próbie kontaktu. Stracił też inne umiejętności, typu podnoszenie głowy czy zainteresowanie zabawkami. Myślałam, że to skok rozwojowy, ale w jakiejś książce pedagogicznej wyczytałam, że przy skoku dziecko nie traci umiejętności społecznych. Czy mogą mi Państwo coś podpowiedzieć? Bardzo się martwię. Dodam, że do tego momentu syn też bardzo rzadko się uśmiechał, tak do 5 razy dziennie a i pierwszy uśmiech był późno, bo p skończonym 10 tygodniu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się z dzieckiem do lekarza pediatry po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć