Czy przy tak niskim progesteronie i testach pozytywnych jest możliwość, że jestem w tej ciąży?

Witam. 02.11 robiłam badanie progresteronu w 18dc ( owulacja ) I wyszedl mi 0.59 ng/ml. Dostałam od lekarza duphaston ( od 16dc do 25) na podwyższenie progresteronu i kwas foliowy 800mg. 17.11 miałam dostać okres, ale go nie dostałam, dzień później zrobiłam dwa testy ciążowe i wyszły pozytywne i dzisiaj powtórzyłam test i też wyszedl pozytywny. Moje pytanie teraz jest takie czy przy tak niskim progresteronie i 3 testach pozytywnych jest możliwość, że jestem w tej ciąży? I czy brać duphaston na podwyższenie tego progresteronu czy poczekać do wizyty u ginekologa ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro trzy testy ciążowe dają wynik pozytywny, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Gratulujemy!

Zdaniem naszego eksperta ciąży nie można wykluczyć wyłącznie na podstawie poziomu progesteronu. Skoro lekarz zalecił Pani Duphaston, to poziom progesteronu z pewnością się podwyższył. O dalszym postępowaniu będzie jednak decydował lekarz, dlatego proszę jak najszybciej skontaktować się z ginekologiem i ustalić z nim dawkowanie tego leku.

W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań o niski poziom progesteronu w kontekście ciąży. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysoka-prolaktyna-i-niski-progesteron-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-progesteron-czy-to-niebezpieczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-progesteron-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.