Czy przy takich objawach anginy także należy przyjmować antybiotyk?

Witam, moja partnerka ma typową anginę i dostała antybiotyk. Mniej więcej w momencie pojawienia się u niej objawów (wysoka gorączka, ból głowy, migdałków itd) pojawił się u mnie (przy poruszaniu i obciążaniu) ból prawego stawu łokciowego oraz ból mięśni pod prawą łopatką. Poza tym bardzo lekkie chwilowe drapanie w gardle. Brak podwyższonej temperatury, nieznaczne ogólne osłabienie. Czy to możliwe, żebym także miał anginę i przechodził ją w tak prawie bezobjawowy sposób? Jeśli to angina, to czy przy takich objawach także należy przyjmować antybiotyk? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć