Czy przy ustalaniu parametrów bardzo istotna jest dokładna waga dziecka?

Witam, byłam dzisiaj z moją córeczką na badaniu echo serca. Czy przy ustalaniu parametrów bardzo istotna jest dokładna waga dziecka ? Pani doktor mówiła coś o parametrach dla dziecka do 6,5 kg, a ja przyszłam do domu i zważyłam dziecko. Moja córka waży 7 kg. Wyniki wyszły ok, ale martwię się czy dla większej wagi jest też dobrze ? Proszę o pomoc
Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli wyniki badań są prawidłowe to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.