Czy przy zatorze krezki możliwe jest żywienie pozajelitowe?

Martwica jelita cienkiego zator krezki. Witam dziadek 78 lat po silnych bólach brzucha i tygodniu badań wreszcie poszedł na blok gdzie niestety stwierdzono zator krezki. Lekarze stwierdzili że czekamy na śmierc i nie mogą nic zrobić... Na konsultacje jedziemy w inne miejsce w środę. Czy jest możliwość usunięcia martwego jelita cienkiego i żywienie pozajelitowe?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie jest to możliwe, ale wszystko zależy od aktualnego stanu chorego (dolegliwości, wyników badań obrazowych oraz krwi) chorób wspolistniejacych i przyjmowanych leków .