Czy przyczyną może być uraz tego stawu przy wypadku?

Witam . 6 miesięcy temu miałem wypadek komunikacyjny w którym złamałem kość strzałkowa przy kostce i uszkodziłem łąkotkę . Mam pytanie, co mogło spowodować długi zrost kości strzałkowej. Pełen nastąpił po 6 mies. Dokładnie to była moja ostatnia wizyta gdzie powiedziano mo ze jest ok. I drugie pytanie , w czasie leczenia znacznie ograniczyła mi się ruchomość w stawie policzkowe srodstopnym przy paluchu. Lekasz powiedziała ze może być to dna moczowa, ale do chwili wypadku byłem aktywny sportowo . Cały czas staw jest słabo ruchomy w stronę wyprostu ( podciągając palce w górę ) A na paznokciu pojawił się wylew jak po uderzeniu . Czy przyczyna może być uraz tego stawu przy wypadku czy coś innego . Pozdrawiam Piotr 44 l

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać usg tej okolicy i koniecznie udac się do lekarza ortopedy