Czy przyjmowanie antybiotyków wpływa na wynik testu ciążowego?

Jestem przeziębiona (lekka grypa) i lekarz przepisał mi antybiotyki. Pierwszy test ciążowy wykonałam 7 dni po stosunku (znalazłam taki test, który już po 6 dniach od stosunku może potwierdzić ciąże) i przed braniem antybiotyku - wykazał brak ciąży. Lecz musiałam zacząć brać tabletki, bo choroba nie odpuszcza.. Czy będzie miało to jakiś wpływ na wynik testu ciążowego, jak zrobię go za jakieś 2 dni? Bo wiem, że testy ciążowe powinno się wykonywać po około 10-14 dniach od stosunku..

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Ma Pani rację, test ciążowy należy wykonać po 10-14 dniach od współżycia. Wówczas jego wynik jest wiarygodny. Antybiotyk nie ma wpływu na wynik testu ciążowego.
Pozdrawiam