Czy przyjmowanie tabletek przez 6 lat może doprowadzić do bezpłodności?

Dzień dobry, Od blisko 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne z małymi przerwami. Mam 25 lat, nie miałam i nie mam żadnych problemów zdrowotnych. Ostatnio P.ginekolog zaproponowała mi zmianę tab. na krążki lub plastry tłumacząc tym, ze dosyć długo je biorę i mogą prowadzić do bezpłodności, co mnie bardzo przestraszyło i na jakiś czas kompletnie wycofało z jakiejkolwiek antykoncepcji. Czy po takim czasie zażywania tab. jest możliwość bezpłodności? Czy spokojnie mogę dalej przyjmować tabletki?

Tabletki blokują owulację - trudno powiedzieć po jakim czasie powróci cykl fizjologiczny (zwykle wraca do 6 miesięcy) po tak długim stosowaniu tabletek. Poza tym to dodatkowa dawka hormonów stale dostarczana do organizmu, można przeczytać działania niepożądane w ulotce preparatu - im dłużej stosowana terapia, tym większe ryzyko działań niepożądanych