Przyjmowanie w dużych ilościach leków uspokajających

Moja koleżanka od jakiegoś czasu bierze w dużych ilościach tabletki uspokajające BioGarden. Nie wiem czy to jest bezpieczne. Co może jej się stać po przedawkowaniu tych tabletek i co ja mam zrobić ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to preparat ziołowy będący suplementem diety - nie ma badań dotyczących przedawkowania. Należy jednak pamiętać, że nadmierne spożywanie jakiejkolwiek substancji może być szkodliwe i wywoływać działania niepożądane. Koleżanka powinna skonsultować się z lekarzem rodzinnym i rozważyć rozpoczęcie zażywania leków uspakajających, jeśli istnieją ku temu wskazania. Najważniejszy jest jednak kontakt ze specjalistą, który obiektywnie oceni czy istnieją wskazania do zażywania tego typu farmaceutyków, czy też osoba ta wymaga innej formy pomocy.