Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przyjmowanie witaminy D, kwasów omega 3 oraz cynku wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy przyjmowanie witaminy D, kwasów omega 3 oraz cynku wpływa na skutecznosć tabletek antykoncepcyjnych? Dodam, że jestem w trakcie kuracji izotretynoina (axotret). Dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, w przypadku antykoncepcji hormonalnej warto zachować daleko posunięte środki ostrożności. To samo jednak tyczy się suplementów diety – należy unikać nadmiernego spożywania ich bez konsultacji z lekarzem. Jednak preparaty tzw. kompleksowe, czyli zawierające kompleks witamin i minerałów są bezpieczne i stosowane zgodnie z zaleceniami nie szkodzą. Tutaj odpowiedź naszego eksperta na pytanie o suplementy, mam nadzieję, że rozwieje Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-stosowanie-suplementow-z-witaminami. Warto pamiętać, że suplementy powinny być dobierane indywidualnie – zgodnie z naszym zapotrzebowaniem. Zachęcam do zapoznania się z opinią eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-suplementacja-diety. Dla większej pewności zalecam wykonanie badań krwi na oznaczenie poziomu tych pierwiastków w organizmie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy