Refluks żółciowy a jego leczenie

Czy refluks żółciowy mozna skutecznie leczyc? Mi lekarz przepisal tylko ipp 40, ale objawy ciagle sa, tzn. Taki dziewny smak w ustach jakby zjadla sode, a czasami gorycz i czesto palenie przelyku. Moza to wyleczyc czy tylko zaleczyc? Od lekarza usylszalam, ze tego nie da sie wyleczyc, dodam, ze nie mam woreczka od kilku lat. Czy to prawda? Nie chce mi sie wierzyc, że współczesna medycyna nie jest w stanie wyleczyc refluksu żółciowego... Może po prostu mój lekarz nie potrafi go wyleczyc i dlatego mówi ze się nie da? Czy jest szansa na wyleczenie refluksu żółciowego? Czy moge wykonac na to jakieś dodatkowe badania albo przyjąć jakieś leki, które byłyby w stanie pomóc? A może jest jakiś zabieg na refluks żółciowy? Nie wiem już co mam robić, to strasznie meczy i nie wyobrazam sobie zeby tak miało być już zawsze... Proszę o pomoc!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do gastroenterologa i kierowac się jego zaleceniami