Czy rozpoczęcie 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych spowoduje ochronę przed niechcianą ciążą?

Witam, mam 20 lat. Mam strasznie nieregularne miesiączki wiec od razu po okresie udałam się do ginekologa, przepisał mi pierwsze tabletki antykoncepcyjne Novynette. Powiedział, że mogę je zacząć brać już od dzisiaj ale muszę zabezpieczać się dodatkowo przez całe opakowanie. Ze względu na problemy zapomniałam o nich i pierwsza swoją tabletkę wzięłam jakoś tydzień później. Aktualnie zaczynam już 2 opakowanie (5dzien) i czy jestem już zabezpieczona i mogę odstawić prezerwatywy?

Lek. Tomasz Budlewski

Czy po pierwszym opakowaniu było odstawienie i w którym dniu cyklu było rozpoczęta pierwsze opakowanie