Czy rozpoczynać kolejny blister mimo braku krwawienia z odstawienia?

Od ponad roku biorę pigułki 24+4. W poprzednim cyklu w 17 dniu nastąpiło opóźnienie w zażyciu tabletki o około 14 godzin. Postępując zgodnie z instrukcją kolejny blister rozpoczęłam bez brania tabletek placebo. Jutro powinnam rozpocząć kolejny blister, jednak dalej nie nastąpiło krwawienie z odstawienia. Wczoraj zrobiłam test ciążowy i wynik był negatywny. Nie mam pojęcia co zrobić w takiej sytuacji? Wiem, że najpewniejszą formą sprawdzenia na tym etapie byłoby badanie krwi, jednak wynik i tak będę miała o jeden dzień za późno. Standardowo tabletkę powinnam zażyć o 8 rano- przypuszczam, że nie otrzymam tutaj odpowiedzi do tego czasu, ale może ktoś w przyszłości będzie szukał odpowiedzi na to pytanie, tak jak ja teraz.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykonać test ciążowy. Jako, że od czasu opóźnienia w przyjęciu tabletki minęło ponad 14 dni wynik można uznać za wiarygodny i rozpocząć przyjmowanie następnego opakowania.
Badanie beta-HCG z krwi miałoby tutaj charakter wykluczający w sposób pewny możliwość ciąży, jednakże nie jest ono konieczne.

Redakcja abcZdrowie.pl