Czy rzeczywiście jest taka możliwość, żeby za tydzień była potrzebna operacja?

Witam, Moja 17 letnia córka w piątek 2.02 złamała lewy obojczyk bez przemieszczenia. Zanim włożyli ją w gipsowy pancerz zapytałam czy można zastosować orteze? Pani doktor powiedziała że teoretycznie można ale nie proponuje bo może się okazać na rtg za tydzień że będzie potrzebna operacja a gips trzyma lepiej niż orteza. Czy rzeczywiście jest taka możliwość żeby za tydzień była potrzebna operacja to dlaczego nie zrobili jej od razu? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Joanna

Witam serdecznie,

Decyzje podejmuję ortopeda leczący córkę. Nie można za wiele powiedzieć na podstawie Pani pytania i zawartych w nich informacji. Decyzje o konieczności zabiegu podejmuję lekarz prowadzący, który na postawie wyników badań, objawów oraz badania fizykalnego ustala dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.