Czy są jakieś sposoby, by oczyścić nerki?

Jak można zapobiegać kamicy? Są jakieś sposoby, by oczyścić nerki? Słyszałam, że piwo jest dobre. To prawda?

Zapobieganie: duża podaż płynów, zwłaszcza po południu i pod wieczór, aby nie dopuścić do zagęszczenia się moczu, co zwykle odbywa się w nocy, nie dopuszczać do odwodnienia organizmu (upały, wysiłek fizyczny), okresowo (1 raz w roku) wykonywać badanie ogólne moczu i badanie USG układu moczowego.
Piwo, jak każdy alkohol, wywiera działanie moczopędne (a więc powoduje zwiększenie ilości oddawanego moczu). Mocz w zwiększonej ilości zawiera tę samą ilość składników mineralnych, jest zatem bardziej "rozcieńczony" - trudniej więc dochodzi do krystalizacji i tworzenia się kamieni. Podobne działanie ma każdy środek moczopędny. Piwo nie jest tu żadnym wyjątkiem. Należy jednak zauważyć, że niekiedy kamicy towarzyszy stan zapalny i/lub zakażenie dróg moczowych, a wówczas alkohol nasila ten proces. Tak więc mity o zbawiennym wpływie piwa w kamicy należy traktować z pewną dozą ostrożności...