Czy są szanse na wstawienie biodra porcelanowego?

Witam, mam 73 lata miałam operacje stawu biodrowego wstawiono mi biodro porcelanowe, zbiegiem lat zaczęło boleć tak że ból narastal po badaniach okazało się że odkleiła się Panewka, biodro do wymiany. Moje pytanie brzmi czy mam szansę na wstawienie biodra porcelanowego? Bo z tego co mi wiadomo jest mi pisane cementowe, ale ja normalnie chodzę funkcjonuje czy to nie jest gorszy sort biodra? Czy będę ograniczona w codziennym życiu? Proszę o poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam Helena

Szanowna Pani, najprawdopodobniej przy pierwszym zabiegu zastosowano ceramiczne elementy ruchome (wkładka i głowa). Proteza tzw. cementowa to sposób osadzenia protezy rewizyjnej w tkance kostnej. Tzw elementy ruchome nadal mogą być ceramiczne. Pozdrawiam.