Czy są tabletki na łagodne przechodzenie miesiączki?

Witam! Mam pewne pytanie dotyczące miesiączki. Mam 18 lat i dostaje ją regularnie, ale kilka dni przed mam bardzo silne skurcze w jelitach jakby. Pierwszy dzień miesiączki jest najgorszym dniem w moim życiu. Boli mnie brzuch, wymiotuję, robi mi się ciemno przed oczami i rzadko, ale zdarza się, że mdleje. Może i są to normalne objawy, ale ja mam tego dosyć! W dzisiejszych czasach jest wiele leków, ale nie wiem co jest dobre i co mogę zażyć, aby w ogóle nie czuć tego że mam miesiączkę. Proszę o jak najszybszą pomoc... Błagam . Pozdrawiam, Ania ;))

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety niektóre kobiety doświadczają bolesnych miesiączek, jest to ich naturalna reakcja na zmiany hormonalne i nie ma leczenia, które może zlikwidować tu przyczynę. Można natomiast stosować środki łagodzące objawy, jak leki rozkurczowe i przeciwbólowe. Najlepsze efekty użycia tych leków będą osiągnięte wtedy, gdy zażyte zostaną jeszcze przed wystąpieniem silnych dolegliwości bólowych, a nie w ich trakcie. Dlatego skuteczność ich działania będzie w dużej mierze zależeć od Pani doświadczenia i przewidywania nadchodzących dolegliwości.

Inną możliwością, której jednak bym nie polecała, jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej, podczas brania której cykl płciowy jako taki zanika, a krwawienia są sterowane przez sztuczne hormony przyjmowane z zewnątrz. Przy zastosowaniu tego środka powinny zniknąć lub zmniejszyć się dolegliwości związane z bolesnością menstruacji, mogą się pojawić natomiast inne efekty uboczne, charakterystyczne dla antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!