Czy są to skutki odstawienia leku przeciwdepresyjnego?

Witam, przez rok przyjmowałam Asentre 50, z decyzja lekarza odstawiłam wg schematu 1/2 tabletki przez miesiąc a potem już nic. Po miesiącach wystąpiło coś podobnego do objawow odstawiennych które kojarzę z poprzedniego odstawiania innego leku, uczucie odpływania, jakbym była pijana, zaburzenia wzroku, parestezje, fascykulacje, do tego bardzo silna depresja i lęki miałam aż myśli ze chciałabym umrzeć, nigdy wcześniej nie miałam takich lęków ani takiego stanu depresyjnego. Czy to co przeszłam to objawy odstawienne? Mam zdiagnozowana również tezyczke nie wiem czy ona może odpowiadać za takie objawy? Ww objawy utrzymują się już ponad 2 miesiąc z tendencja malejąca objawy powoli się zmniejszają.

Witam! Wygląda to na nawrót zaburzeń emocjonalnych. Stosowana dawka Asentry nie jest zbyt duża. Może niefortunnie była dobrana psychoterapia, a może należało spróbować innej taktyki leczniczej. Jeżeli przedstawione przez Panią problemy mają tendencję"malejącą", to może wystarczą oddziaływania psychoterapeutyczne - warto jeszcze poczekać. Powodzenia W. Łuczkowski.