Czy są wskazania do przyjmowania Acard po angioplastyce tętnicy nerkowej bez stentu?

Witam jestem po angioplastyce tętnicy nerkowej bez stentu tylko samo balonikowanie. Miałam brać przez 2 miesiące clopidix i acard na stałe. Zaznaczam że wszystkie badania wykazały że jest ok nie mam miażdżycy i serce w porządku. W związku z tym nie wiem czy brać acard czy to ma sens

Lek. Katarzyna Szymczak

Są wskazania, ponieważ zabieg został wykonany ze względu na zwężenie tętnicy nerkowej, najprawdopodobniej właśnie z powodu miażdżycy w tym naczyniu.
Pozdrawiam