Czy nadal mogę przyjmować lek zapobiegający powikłaniom zawałowym?

Witam, mam 56 l. choruję na cukrzycę typu 1 (od 10 r. ż.), jestem po przeszczepie nerki, biorę leki immunosupresyjne, mam też nadciśnienie tętnicze, stenozę aortalną (lekką) oraz wykonaną w tym roku angioplastykę obu tętnic udowych (stenty) - pyt. czy w celu próby odwrócenia postępującego procesu miażdżycy tętnic mogę stosować suplementację wit. D3 (2000 IU/d) oraz wit. K2 MK-7 (100 mcg/d), a jeżeli tak, to czy nadal mogę przyjmować Acard (obecnie 75 mg/d ) - Hanna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
proszę stosować acard zgodnie z zaleceniami lekarza. Procesu miażdżycowego nie odwróci Pani stosowaniem witamin. Czy w ogóle istnieją wskazania do suplementacji witamin, powinien zdecydować lekarz po wykonaniu oznaczeń witamin we krwi. Pozdrawiam.