Rola stresu w łysieniu plackowatym

Dzień dobry

To prawda ze skóra najlepiej regeneruje się nocą.
Nocą skóra jest najbardziej aktywna, uruchamia szereg procesów, służących jej odnowie i regeneracji. Pomiędzy godziną 24 a 6 nad ranem komórki dzielą się nawet dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia. Urodzie sprzyja także fakt, że w nocy mięśnie nie są napięte, twarz nie pracuje, przez co nie pogłębiają się zmarszczki.
Cykl regeneracji zaczyna się już po godzinie dwudziestej – w tym czasie skóra dobrze chłonie substancje odżywcze z kremów.
Po północy rozpoczyna się proces podziału komórek naskórka i usuwane są toksyny. Między drugą a trzecią w nocy podnosi się temperatura ciała, skóra jest wtedy dobrze ukrwiona.
Między czwartą a piątą podnosi się poziom hormonu wzrostu odpowiedzialnego za proces odnowy i regeneracji komórek, a temperatura ciała obniża się.
Koło piątej nad ranem organizm wytwarza więcej kortyzolu - hormonu, do którego zadań należy m.in. hamowanie procesów zapalnych.
Koło godziny siódmej rano kończą się procesy regeneracyjne skóry, a krążenie w całym organizmie wraca do dziennej normy.
Jeżeli zainteresował Pana ten temat zapraszam na mojego bloga: https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com/2013/12/skora-najlepiej-regeneruje-sie-noca.html

pozdrawiam

Iwona Jakubiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty