Czym przemywać ranę na skórze głowy?

Mam zdartą skórę na głowie rozpoczynającą się z przodu od linii włosów na ok 8 cm i szeroką na ok 4. Chciałbym pozbyć się strupa, który się utworzył, żeby przemyć ranę czymś do dezynfekcji ponieważ zauważyłem wycieki ropy. Zdarcie go odpada, ponieważ w ranie znajdują się włosy. Mam szwy na nosie więc ciepła kąpiel odpada. Jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam: Sebastian :)

Dzień dobry,

Proszę przemywać ranę kilka razy dziennie preparatem Octenisept i pod żadnym pozorem nie odrywać strupa, ponieważ zaburzy to proces regeneracji i zostanie widoczna blizna.

Pozdrawiam serdecznie.