Czy silikon jest niebezpieczny dla ciąży?

Dzień dobry, Czy przebywanie kobiety w ciąży w pomieszczeniu (salon z aneksem kuchennym) w którym użyto silikonu sanitarnego do montażu zlewu jest niebezpieczne? Pomieszczenie zostało przewietrzone, jednak wyczuwalny był octowy zapach z silikonu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

związki wydzielane przez silikon, zanim ten zastygnie, nie są szczególnie toksyczne, więc nie ma Pani powodu do obaw.

Oczywiście z uwagi na ciążę i dobrostan płodu wskazane jest unikanie kontaktu z chemikaliami, jednak jednorazowe wystawienie na kontakt z nimi nie powinno mieć żadnego negatywnego wpływu, zwłaszcza, że sama Pani wspomina o wietrzeniu pomieszczenia.

Zachęcam również do lektury naszych artykułów, poruszających kwestię toksycznych substancji, na które ciężarne powinny uważać: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-miec-kontakt-z-chemikaliam-i-zanieczyszczeniami oraz https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-wieszac-pranie-lub-oddawac-je-do-pralni-chemicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.