Czy silny stres może spowodować szybki skok prolaktyny?

Dzień dobry. mam 23 lata i od pól roku biorę bromergon z powodu hiperprolaktynemii czynnosciowej. wyniki były juz w normie. 2 dni temu mialam bardzo stresującą sytuację, nastepnego dnia zauwazylam krwawe plamienie, dziś moje piersi staly sie twarde i znów plamię. Wizyte u ginekologa mam za 2 tyg. czy pojedynczy bardzo silny stres może spowodować tak szybki skok prolakatyny mimo brania bromergonu caly czas? czy może być inna przyczyna tych objawów?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna Diagnostyka i przede wszystkim oznaczenie poziomu prolaktyny na czczo. Sądzę że stres może mieć na to wpływ aczkolwiek czt w takim stopniu aby wywolal takie objawy ciężko jest powiedzieć