Czy siłownia przyniesie jakieś efekty?

Mam 15 lat i ważę 60 kg. Chciałabym zrzucić kilka kg, najlepiej do wakacji. Myślałam, żeby od nowego roku zapisać się na siłownię. Tylko nie wiem, czy chodząc na siłownię, zrzucę kilka cm w biodrach (aktualnie mam 100 cm) i czy wyrobię sobie płaski brzuch? Na siłowni nie chciałabym przybrać większej masy ciała, dodam też, że mam problem z dużym cellulitem na pośladkach. Czy poprzez ćwiczenia także się go pozbędę? I czy jest to możliwe w pół roku? Z góry dziękuję za pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Witam,
nie podałaś swojego wzrostu, dlatego nie mogę określić, czy masz nadwagę. Jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe, są one polecane, jednak, aby wydajnie spalić tkankę tłuszczową i ukształtować ciało, powinny być stosowane naprzemiennie z ćwiczeniami tlenowymi, np. pływaniem (świetnym na cellulit), joggingiem czy jazdą na rowerze.
Jeśli uważasz, że Twoja masa ciała jest zbyt wysoka powinnaś również zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.
Pozdrawiam