Czy sine i bolesne paznokcie u rąk mogą oznaczać chorobę serca?

witam Czy sine i bolące paznokcie u rąk mogą wskazywać na chorobę serca? Mam 35 lat sine i bolące paznokcie u rąk i jestem po oblacji (2006 r WPW) Czy jest to sygnał początku czegoś poważnego ? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tzw. obwodowa sinica może być objawem niewydolności układu oddechowego, ból może również wskazywać na niedokrwienie wynikające z zaburzeń pracy serca. Jeżeli dolegliwości nasilają się, to powinna Pani skonsultować się kardiologiczne, gdyż konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań (RTG, echo, ekg).