Czy skoki tętna w trakcie snu są normalnym zjawiskiem?

Czy skoki tętna w trakcie snu są normalnym zjawiskiem ? W znacznej części nocy puls oscylował w granicach 45 uderzeń na minutę, jednak ciekawią mnie skoki do Ok 70-80 uderzeń. Czy nie są to zbyt duze rozbieżności ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Normalnym zjawiskiem jest, że w trakcie snu akcja serca zwalnia. Jednak jeżeli budzimy się w nocy lub śnią nam się koszmary, to akcja serca wzrasta i raczej w takim wypadku nie ma powodów do obaw.