Czy skręcenie stawu może powodować wzrost d-dimerów?

Czy podwyższone ddimery 980 mogą być w wyniku skręcenia stawu skokowego z naderwaniem więzadła i z widocznym krwiakiem z boku stopy ? Badanie robiłam ok tydzien po urazie bardzo się martwię kiedy powtorzyc badanie? Noga juz nie jest prawie spuchniets i boli juz duzo mniej

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Podwyższone d-dimery mogą wynikać z rozpadającego się krwiaka. Jednak takie badanie ma na celu stwierdzić/wykluczyć konkretne schorzenia. Dlatego decyzję o powtórzeniu badania powinien podjąć lekarz prowadzący.