Czy skuteczność antykoncepcji jest zachowana?

Witam :) W piątek (5.02) wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Jednak z racji tego, że mój narzeczony wyjeżdża na pół roku chcę przestać je teraz zażywać wraz z tą ostatnią tabletką w piątek. I teraz się zastanawiam, czy przez te 4 dni ciągłość antykoncepcji jest zachowana, gdyż kochaliśmy się dzisiaj i wczoraj. Czy może muszę wziąć jeszcze jedno opakowanie, które powinnam zacząć już jutro? Prosiłabym o szybką odpowiedź, bo nie wiem zbytnio, co mam robić. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie zażyje Pani po przerwie pigułek z nowego opakowania, to prawdopodobnie nie może Pani liczyć na ochronę przed ciążą... Ostatni stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia można było odbyć ostatniego dnia zażywania pigułek. Powinna Pani teraz zażyć co najmniej 7 pigułek z nowego opakowania (plemniki mogą czasami przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 7 dni).

Pozdrawiam!