Czy śmierć mogła być wynikiem przepukliny jelita cienkiego?

Witam serdecznie! Sytuacja ta, nie dotyczy mnie, ale mojego taty. Jego już niestety nie ma, zmarł 3 miesiące temu (52 lata) na oddziale chirurgii xxx w ogromnych cierpieniach. Tato zgłosił się sam do szpitala z powodu okropnego bólu w plecach. Stwierdzono rwę kulszową, dwa dni później obydwie nerki przestały pracować, tato był dializowany, lecz nie szukano przyczyny. Leżał w takim stanie około tygodnia aż w pewnym momencie jego brzuch spuchł do ogromnych rozmiarów. Przypadkowo przebywająca na oddziale pani chirurg obejrzała tatę i stwierdziła, że "brzuch jest do natychmiastowego otwarcia" (czego nie zauważył dotąd lekarz prowadzący). Natychmiast przeprowadzono u niego operację i okazało się, że to przepuklina jelita cienkiego, parę dni po zabiegu przeprowadzono kolonoskopię i od tego momentu stan ojca pogarszał się z dnia na dzień, podczas gdy lekarz prowadzący zapewniał, że wszystko będzie dobrze i że potrzeba czasu. Dzień przed jego śmiercią, czyli trzy tygodnie po przeprowadzonej operacji zrobiono USG brzucha, co wykazało, że zoperowane jelito wcale się nie zrosło. W tym samym dniu przeprowadzono ponownie tę samą operację. Sześć godzin po operacji tato zmarł... Czy takie coś w ogóle jest możliwe w dzisiejszych czasach? Piszę do osoby bezstronnej, ponieważ w szpitalu, w którym zmarł tato jestem zbywana. I dodam jeszcze, że w akcie zgonu napisano, że tato zmarł na raka... Proszę o szczerą opinię...

Niestety nie mogę udzielić żadnych konkretnych informacji bez dokładnego wglądu w dokumentację medyczną. Używa Pani sformułowań, które nie mówią mi o ewidentnych sytuacjach kliniczny (np. nie ma czegoś takiego jak przepuklina jelita cienkiego). Opis sytuacji klinicznej Pani ojca jest dla mnie niejednoznaczny. Na pewno posiada Pani karty informacyjne z pobytu w szpitalu ojca i ma Pani do jego dokumentacji bezpośredni wgląd (na Pani życzenie taka dokumentacja zostanie Pani wydana). Tam są wszystkie dokładne informacje mówiące o badaniach laboratoryjnych, obrazowych, opis przebytych zabiegów, stosowane leki itd. Dopiero po analizie pełnej dokumentacji można wysnuć odpowiednie wnioski. Skoro został przeprowadzony zabieg być może z powodu niedrożności jelita, a materiał został wysłany do badania histopatologicznego to być może ta niedrożność była spowodowana guzem nowotworowym. Taki nowotwór może być śmiertelny. Tak jak pisałem Pani wyżej na podstawie tak niejednoznacznych informacji jakie mi Pani przedstawia nie wydam żadnej opinii.