Jak leczyć przetokę jelita cienkiego?

Witam. Od 3 miesięcy mam pulsujacy bóle brzucha z prawej strony. I mniej więcej w tym czasie miałam krwawienia miedzy miesiaczkami. Okazalo się, że mam zapalenie jajników, które wyleczyłam. Niestety ból nie minął. Udałam się do chirurga. Jestem po operacji na niedrożność jelita z okresu noworodkowego. Po tej operacji zostal mi dren w brzuchu tak mi mama mowila i że trzeba go usunąć. Zostalam skierowana na szpital tam wyszło, że mam nie dren a przetoke jelita cienkiego. I w sumie nic nie mialam zrobione tylko troszke badań i nieudany zabieg. Pytanie brzmi co ja mam z tym dalej robić. Czy jak tyle lat z tym żyłam to musze to kiedyś w końcu mieć operowane, czy moge z tym żyć?. Czy kiedyś może to stwarzać jakieś zagrożenie jeśli będę chciała zajść w ciążę?

Lek. Michał Lenard

Prawdopodobnie będzie Pani mogła żyć z tą przetoką i nie powinna mieć ona wpływu na ewentualną ciążę. Jeżeli jednak daje ona objawy w postaci bólów brzucha, sugeruję skierować się do doświadczonego chirurga, który być może zaproponuje Pani leczenie operacyjne. Pozdrawiam!