Czy spadek wagi na początku stosowania diety jest normalny?

Witam!
Jestem w 15 tygodniu ciąż i stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Stosuję dietę 1800 kalorii. Jem 6 posiłków dziennie i zauważyłam spadek masy ciała. Przed ciążą ważyłam 85 kg, w obecnej chwili ważę 80,9 kg. Na ostatniej wizycie, tj. w poniedziałek, ważyłam 81,4 kg.
Czy na początku jest to normalny spadek wagi? Słyszałam, że będąc w ciąży i stosując dietę, to może się tak stać.
Bardzo proszę o informację, gdyż wizytę u lekarza ginekologa mam dopiero 27.12.2010 r.

Witam serdecznie,
wynika z tego, że pod ciążą miała Pani nadwagę. Natomiast zastosowanie odpowiedniej diety doprowadziło do spadku masy ciała. Może się tak zdarzyć, kiedy kobieta w ciąży zmienia dietę.
Gdyby przed ciąża miała Pani niedowagę, to wówczas taka sytuacja byłaby niepokojąca. W Pani przypadku nie ma powodu do niepokoju.
Należy kontrolować masę ciała oraz dbać o dostarczenie niezbędnych dla rozwoju dziecka składników pokarmowych, czyli witamin, wapnia, białka, itd.
Pozdrawiam