W jaki sposób zwiększyć wagę ciała?

Mam problem – niedowagę. Mam 22 lata i przy 163 cm wzrostu ważę ok. 43 kg. O ile dobrze pamiętam, nigdy nie ważyłam więcej niż 45 kg. Poza ciąża, wtedy przytyłam 20 kg, ale szybko wróciłam do swojej poprzedniej wagi. I mam pytanie, czy to może być uwarunkowanie genetyczne? Mój tata jest w miarę szczupłą osobą, jego siostra tez była bardzo chuda i ich tato, czyli mój dziadek również. Zastanawiam się to może być powodem. Będąc w ciąży wyniki miałam dobre, poza lekką anemią, ale brałam żelazo i moja krew się poprawiła. Z jedzeniem nie mam problemu, mam apetyt, jem praktycznie wszystko, ale bez rezultatu. Bardzo chciałabym przytyć, bo nie mogę już patrzeć na siebie. Proszę o jakaś poradę. Mam nadzieję, że ktoś z Państwa podpowie mi chociaż, co powinnam zrobić, by zmienić swój wygląd. Z góry dziękuję.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opierając się na wskaźniku BMI ma Pani niedowagę. Jeśli jednak jego wartość utrzymuje się na podobnym poziomie odkąd Pani pamięta, diagnozowano Panią w kierunku chorób, których jednym z objawów może być obniżona masa ciała, ponadto pozostali członkowie rodziny są również bardzo szczupli, można przypuszczać, iż to cecha zależna od genów.

Receptą na zwiększenie masy ciała jest znaczne zwiększenie liczby kalorii spożywanych w ciągu doby. Jeśli ma Pani z tym problem warto skorzystać z porady dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednią dietę oraz udzieli praktycznych wskazówek.

Pozdrawiam