Czy spirala ginekologiczna ma wpływ na stan psychiczny?

Witam! Tydzień temu usunęłam spiralę ze względu na stany depresyjne i co się z tym wiąże spore problemy z koncentracją i pamięcią. Mirenę miałam 4,5 miesiąca, stany depresyjne zauwazylam po miesiącu. Na początku nie wiązałam tego ze spiralą ale przeczytałam sporo podobnych opinii. Chciałam się zapytać po jakim czasie ustabilizują się moje hormony i humor, czy poprawa w tym wypadku może nastąpić samoistnie czy powinnam zwrócić się do psychologa? Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady :)

Dzień Dobry Pani,

Ja bym nie wiązała faktu posiadania spirali z wpływem obniżającym dobrostan psychiczny.

Jednak prawdopodobne jest, gdyż każdy z Nas reaguje w sposób zindywidualizowany.
Myślę, że taka zwyczajna rozmowa z psychologiem mogłaby mieć dojasniające dla Pani znaczenie.i mogłaby być pomocna w dotarciu do prawdziwej przyczyny Pani obniżonego nastroju.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem dla Pani radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com