Jak poradzić sobie z potrzebą ciągłego przytulania?

Witam, mam 18 lat. Mój problem polega na tym, że chciałabym być przytulana i dotykana przez dorosłych mężczyzn. To jest na tyle silne, że np. chciałabym umówić się na masaż ciała by po prostu jakiś mężczyzna mógł mnie dotknąć itp. Taka sama sytuacja jest z wizytą u psychologa, myślę , że gdy opowiem mu to on mnie przytuli ,albo pójdę do lekarza i powiem , że mnie boli brzuch, żeby tylko mógł mnie zbadać. A najgorsze jest to, że jest u mnie w parafii ksiądz, nie to że się zakochałam, ale na tyle jest on przystojny i miły , że chciałabym żeby mnie przytulił i porozmawiał i to wszystko. W zasadzie to jest tak z każdym mężczyzną , nie wiem jaka to przyczyna, może dlatego, że w domu u mnie nie ma żadnego przytulania, rozmów. Dodam , że nie mam chłopaka i przyjaciół. Jedynie co to koleżanki i koledzy z klasy. Proszę o pomoc to jest na tyle silne, że ciągle o tym myślę..

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że mając ogromną potrzebę przytulania i dotykania przez Mężczyzn, może wskazywać na nadmieniony przez Panią deficyt w/w w dzieciństwie.
I stąd Pani potrzeba.

Myślę, ze pomocna byłaby dla Pani rozwojowa praca z psychologiem nad miłością własną do siebie, jako jednego z elementów poczucia wartości, bo miłość własna oznaczałaby, ze kocha Pani na tyle siebie, że nie jest potrzeba przytulania, która tak angażuje Pani myśli.

Z przesłaniem dla Pani tylko miłości i radości w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

zastanawiam się jaka jest rola ojca w Pani życiu oraz rola mamy, może to mieć związek z brakiem takich zachowań, które są uwarunkowane biologicznie i mogą zostać wygaszone w procesie socjalizacji? Ponieważ potrzebę czułości, która wiąże się z przytulaniem nabywamy w procesie socjalizacji, cala sfera pielęgnacji dziecka związana jest z dotykiem, przytulaniem, pieszczotami, jak i zabezpieczeniem podstawowych potrzeb dziecka. Naukowcy pokazali eksperyment z Rezusami (małpkami), który pokazuje potrzebę miłości i przytulania: " ...Główną hipotezą całego eksperymentu było stwierdzenie, że małpki, które mają możliwość tulenia się do czegoś miękkiego i przyjemnego lepiej będą się rozwijały i że ta potrzeba miłości, uczucia jest tak samo ważna jak zaspokajanie głodu". Pomocny będzie dla Pani proces psychoterapii, będzie Pani mogła uzyskać wgląd w swoje zachowanie - polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Pozdrawiam serdecznie