Czy spóźniający się okres może być skutkiem antykoncepcji hormonalnej?

Witam. Jakieś 6 miesięcy temu odstawiłam antykoncepcję ponieważ strasznie mnie bolał brzuch, a stosowałam ją praktycznie przez 7 lat. Przez ostatnie 5 miesięcy miałam dosyć regularne miesiączki - spóźniały mi się maksymalnie 2-4 dni. Jednak w tym miesiącu czekam na okres już 2 tygodnie dodam, że częściej też oddaję mocz, a nie mam żadnego problemu z pęcherzem. 4 dni temu robiłam test - który wyszedł negatywny. Czy to mogą być problemy hormonalne po odstawieniu antykoncepcji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, Pani objawy mogą wskazywać na pewne rozchwianie hormonalne. Trudno powiedzieć, na ile to może być spowodowane samymi tabletkami, możliwe, że z czasem sytuacja sama się unormuje. Jeżeli miesiączka w kolejnych cyklach będzie się spóźniać o tydzień i dłużej, może Pani poszukać pomocy u ginekologa. Tabletki antykoncepcyjne nie tyle mogły spowodować zaburzenia, co je zamaskować, przez sztuczne wywoływanie krwawień w regularnych odstępach.

Pozdrawiam serdecznie!