Czy spożywanie dużej ilości kefiru (codziennie) wpływa niekorzystnie na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Czy spożywanie dużej ilości kefiru (codziennie) wpływa niekorzystnie na tabletki antykoncepcyjne? Tabletki biorę zawsze rano a kefir spożywam wieczorami.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Kefir nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, tym bardziej w sytuacji tak dużej różnicy czasowej. Jedyny problem może stanowić nietolerancja laktozy, która zwykle objawia się biegunką po spożyciu mleka i jego przetworów.
Pozdrawiam