Czy stosowanie kreatyniny może negatywnie wpłynąć na zdrowie?

Witam. Ćwiczę na siłowni i przyjmuję kreatynę w dawkach 5g przed i 5 g po treningu. Lekarz przepisał mi lek encorton ze względu na problemy zdrowotne (Pierwszy tydzień 3 tabletki dziennie 5 mg, kolejny tydzień 2x5mg, kolejny 1x5mg i ostatni 0,5mg) Do tego jeszcze lek polplazor. Moje pytanie brzmi: Czy mogę przyjmować nadal kreatynę, czy może to jakoś negatywnie wpłynąć na mój stan zdrowia ? Jest jakaś możliwa interakcja kreatyny z tymi lekami? Z góry dziękuję !

Dzień Dobry,

na wstępie warto wspomnieć, że nie ma konieczności stosowania tak dużych dawek kreatyny aby uzyskać efekty treningu. Dodatkowo zależy jaką formę kreatyny Pan przyjmuje.
Monohydrat kreatyny jest najlepiej przebadanym i bezpiecznym suplementem sportowym. Jednak w przypadku braku diagnozy Pana dolegliwości warto byłoby skonsultować stosowanie suplementów z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
W przypadku stosowania leków przeciwwrzodowych oraz przeciwzapalnych suplementację kreatyniną, a także jej dzienną dawkę należy skonsultować z lekarzem, który te leki zapisał.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto przeczytać również
Dieta na masę - najpopularniejsza dieta sportowców
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-mase-najpopularniejsza-dieta-sportowcow.html?c=9