Czy stosowanie lotionu Seboradin Niger do włosów z Hypericum Perforatum (ziele dziurawca) w składzie może obniżyć działanie leku Y****?

Witam, mam 19 lat, od półtorej roku stosuję Y***. W ulotce jest wyraźnie napisane, że przyjmowanie leków na bazie dziurawca, bądź samego dziurawca, może obniżyć działanie leku. Odkąd biorę antykoncepcję, włosy zaczęły znacznie wypadać. Sięgnęłam zatem po wcześniej przetestowany lotion do włosów Seboradin Niger. Niestety, okazało się, że w składzie jest Hypericum Perforatum. Czy stosowanie lotionu do włosów będzie miało wpływ na skuteczność moich tabletek, czy tyczy się to tylko leków doustnych? Załączam link z opisem lotionu: Seboradin Niger Lotion Skład: Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Aqua, Hypericum Perforatum Extract, Pine Oil, Calamus Extract, Raphanus Nigra Extract, Coriander Oil, Thymol, Tea Tree Oil, Castor Oil, Cl 17200 Dziękuję i pozdrawiam. zuz.kuc
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie stężenie dziurawca w lotonie nie ma kluczowego wpływu na antykoncepcyjne działanie tabletek. Tym niemniej, dla większej pewności, proponowałabym zmianę kosmetyku, w skład którego nie wchodziłby dziurawiec.

Pozdrawiam.