Lek Afobam i stosowanie dziurawca przy nerwicy

Witam, mam zdiagnozowaną nerwicę, chodzę na terapię psychologiczną, lekarz zapisał mi dorażnie, w nagłych sytuacjach Afobam 0,25 mg, mam brać w razie czego pół tabletki. Chciałabym zacząć stosować wyciąg z dziurawca na poprawę nastroju, czy dziurawiec razem z Afobanem mogą wejść w jakąś niebezpieczną reakcję? czy można je stosować równocześnie?

Witam,
Proponuje nie włączać leczenia dziurawcem bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Wyciąg z dziurawca nie może być łączony z większością leków psychotropowych, ponieważ zwiększa ryzyko tzw. zespołu serotoninowego.
Pozdrawiam