Czy stosowanie prezerwatywy zabezpiecza przed ciążą?

Chciałam spytać, czy możliwe jest zajście w ciążę gdy odbyło się raz za razem dwa stosunki z czego pierwszy był z prezerwatywą a drugi już bez? Dodam jeszcze, że nie wiem czy miałam dni płodne czy nie. Pomóżcie bo 4 dni spóźnia mi się już okres.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Proszę pamiętać, że stosunki seksualne bez zabezpieczenia zawsze obarczone są ryzykiem zapłodnienia. Nie ma to znaczenia, że tuż wcześniej współżyła Pani zabezpieczona metodą barierową, czyli prezerwatywą. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku.