Czy stosowanie suplementu diety piperyna jest bezpieczne?

czy stosowanie suplementu diety piperyna jest bezpieczne? w składzie znajduje się: pepper 10:1 - 200,00mg guarana 4:1 80-00mg blck peper 10,00mg

Aktualnie wśród naukowców i lekarzy panuje raczej konsensus, że bezpieczne suplementy diety nie istnieją. Różnią się one od środków medycznych tym, że nikt nigdy nie badał czy są skuteczne, jakie mogą być skutki uboczne ani nawet w jakie interakcie wchodzą między sobą składniki danego preparatu. Nie wiemy zatem co będzie się działo w organizmie osoby stosującej dany suplement diety. Jeżeli liczy Pani na przyspieszenie przemiany materii zdecydowanie bezpieczniejszym sposobem będzie spożywanie dań na ostro (przyprawionych pieprzem, papryką, imbirem, przyprawami korzennymi) czy świeżych owoców takich jak ananas i cytrusy oraz naturalnych naparów z zielonej i czerwonej herbaty.