Czy stosując Escitalopram można starać się o ciążę?

Dzien dobry Mam wazne pytanie dozace ciazy,mianowicie od lutego tego roku stosuje escitalopram ,choruje na nerwice,doktor rodzinny powiedzial,iz bede musiała zazywac je jeszcze okolo 2 lat,czy w trakcie stosowania tych wlasnie lekow moge zajsc w ciaze?bardzo chcielibysmy z mezem miec juz drugie dziecko

Witam!
Odradzam!!! lek ten, jak wszystkie SSRI nie jest odpowiednio przebadany u kobiet w ciąży, natomiast u ciężarnych samic zwierzęcych powodował anomalie płodu!!! Kategorycznie odradzam!!! Jednak nie wiem dlaczego nakreślono dwuletni okres stosowania tego leku - po uzyskaniu poprawy zaleca się jego przyjmowanie przez ok. 6 miesięcy! Niech Pani zmieni lekarza leczącego!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.