Czy Revalid mógł mieć wpływ na ciążę?

Witam serdecznie, Jestem w 7 tygodniu ciąży (ostatnia miesiączka 28.05.2020). Zanim dowiedziałam się o ciąży przyjmowałam lek Revalid (lek był przyjmowany ok. 25 dni). Czy preparat może wpływać negatywnie na ciąże lub powodować wady płodu?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, nie ma takiego ryzyka – co prawda wpływ leku nie został przebadany na grupie ciężarnych, stąd nie zaleca się jego stosowania podczas ciąży, jednak nie ma Pani powodu do obaw.

Revalid to lek stosowany w celu uzupełnienia witamin, minerałów i aminokwasów, nie zawiera niczego, co byłoby niebezpieczne lub mogło powodować wady płodu – wręcz przeciwnie. Oczywiście korzystniej jest zażywać kompleksy witaminowe skomponowane dla ciężarnych, ponieważ biorą one pod uwagę zapotrzebowanie na konkretne witaminy i składniki mineralne w tym okresie. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy.

Być może również ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-sa-dozwolone-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.