Czy stres wpływa na padaczkę?

Dzień dobry mam pytanie czy wynikim padaczki może być przemęczenie stres. Kiedyś to miałam atak raz na 4 lata a teraz od października 4 razy już sama nie wiem co mam robić. Miałam zabieg w styczniu bylam usypiana czy to też ma jakiś wpływ. Czy poprostu trzeba zmienić tabletki bo te co mam symla biorę 7 lat. Proszę doradcie mi .mam małe dziecko i tescia starszego i są strasznie poddenerwowani tą sytuacją. Milena

Dzień dobry. Stres wpływa na poziom hormonów czyli neuroprzekaźnictwo. Jesteśmy tak skonstruowani, że nasz organizm to pewna kompozycja czynników psychofizycznych, często mocno oddziałujących na siebie. Niezależnie od tego, czy w Pani przypadku istnieje bezpośrednie przełożenie stresu na częstość ataków, zachęcam Panią do podjęcia terapii wspierającej strategie radzenia sobie ze stresem. Zwłaszcza, jeżeli jest Pani odpowiedzialna za inne osoby. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/