Czy suchość w pochwie może oznaczać niepłodność?

Witam. Prosze mi powiedzieć czy suchość w pochwie moze oznaczać niepłodność? Staramy sie z mężem od pół roku o dziecko. Lecz niestety jak narazie "cisza". Zauważyłam ze mimo ze na kalendarzyku zaznaczone sa dni płodne i owulacja, nie ma żadnego śluzu. Ciagle sucho. Czy to moze byc powodem ze starania nie wychodzą? Pozdrawiam dziękuje.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, które mogą być przyczyną niepowodzeń, sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam