Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy suplement Borówka Luteina może mieć wpływ na poprawę jakości widzenia?

Witam! Mam pytanie do okulisty. Mam wadę wzroku -5 -5,5 oraz plamki na obwodzie siatkówki. Okuliści polecali mi suplement diety Borówka Luteina o najmniejszej zawartości głównych składników. Dwukrotnie zażywałem ten preparat i zawsze mam na okres 4 godzin podniesione ciśnienie do 160/80 oraz na okres 4 godzin wrażenie ucisku na oczy oraz małego bólu w gałkach ocznych(wzrost ciśnienia w gałce???). Poza tym mocno poprawia się ostrość widzenia na 4 godziny. Ciśnienie w obu oczach mam 15 mm Hg. CZy tak właśnie powinna działać Borówka Luteina ???
MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

Czy irydologia ma podstawy naukowe?

Irydologia to sposób diagnozowania z wykorzystaniem koloru tęczówki. Czy jest to skuteczny sposób? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam.widocznie tak Pan reaguje. Ten preparat nie ma badań. Należy kupować to co ma badania. Jeżeli luteine to Ocuvite Lutein lub Nutrof Total lub Maxivision .natomiast preparaty z antocyjanozydami podaje się zwyczajowo. Wiadomo że w myopii ale badań nie widziałam .wiemy tylko ze są antyoxydanami silnymi i tyle. Można brać np Klarin Bilberin ale badań nie ma. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy