Czy swędzenie piersi to objaw ciąży?

Witam. W 17 dniu cyklu uprawialam niezabezpieczony seks. Po 9 godzinach zazylam tabletke dzien po. Dwa dni po planowanym terminie dostalam okres ktory trwal tyle co zawsze czyli 4 dni. Teraz Miesian od stosunku swedza mnie piersi. Czy mozliwe ze jestem w ciazy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy jest to symptom ciąży, ponieważ objawy na etapie wczesnej ciąży są kwestią indywidualną – nie zawsze muszą występować. Myślę, że najlepszym sposobem na pozbycie się wątpliwości jest wykonanie testu ciążowego. Trudno wywnioskować więcej na podstawie Pani opisu, ponieważ nie wspomina Pani, jak długo trwa to swędzenie, czy towarzyszą mu też inne objawy, bądź czy nie zaczęła Pani przyjmować jakichś leków. Swędzenie piersi bowiem może mieć związek z reakcją alergiczną. Wspomina o tym nasz ekspert w odpowiedzi na podobne pytanie, zachęcam do zapoznania się: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-piersi-i-okolicy-sutka. Dla pewności może Pani wykonać samobadanie, a jeśli objawy nie ustąpią – skontaktować się z lekarzem. O tym, w jaki sposób każda kobieta powinna kontrolować stan swoich piersi, w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/samobadanie-piersi. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.